آلاچیق چوب پلاست

آلاچیق چوب پلاست

چوب پلاست متریال جدیدی میباشد که عمری کمتر از ده سال را در ایران دارد .

البته همانطور که اشاره کردیم در ایران ولی در کشورهای اروپایی و امریکا چند دهه از عمر آنها سپری میگردد.

چوب پلاست بهترین گزینه در برابر عوامل جوی در هر اقلیمی میباشد .

با توجه به هزینه ای که  صرف تهیه آن میشود باز هزینه پایین تری نسبت به چوب ترمووود دارد و از قابلیتهای بالایی در مقابل انواع دیگر چوب ها دارا میباشد .

آلاچیق چوب پلاست تنها گزینه در اقلیمهای پر باران و رطوبت خیز است که با هزینه ای پایین تر از چوب طبیعی مناسب و قابل دسترس میباشد .

 

آلاچیق چوب پلاست

در فضا هایی که آلاچیق چوب پلاست بنا میگردد امکان استفاده از این کومپوزیت به اشکال دیگری مانند فلاور باکس ، پله ، کفپوش محوطه و کاور کردن دور استخر هم برای همگون نمودن محیط مورد استفاده قرار میگردد .

در این مدل آلاچیق شما میتوانید در قسمت سقف آن هم از چوب پلاست استفاده کنید .

 

آلاچیق چوب پلاست 2

و همانطور که مشاهده مینمایید پایه ستونها هم بصورت فلاور باکس طراحی شده تا گیاهان رونده از ستون بالا رفته و زیبایی خاصی را برای شما به ارمغان بیاورد .

آلاچیق های چوب پلاست به عنوان یک متریال جدید بیشتر در سازه های مدرن میتواند نقش ایفا کند و کمتر در سازه های سنتی و کلاسیک میتواند خود را نشان دهد مگر اینکه با متریال های مختلف ترکیب شود .

 

در ادامه همین صفحه شما را به دیدن گالری عکس در زمینه انواع آلاچیق و پرگولا که میتوانید با این کمپوزیت انجام دهید دعوت میکنیم .

آیا چوب پلاست نیازی به رنگ کاری دارد

در واقع محصولات چوب پلاست بصورت خود رنگ تولید میگردد و نیازی به رنگ کاری مجدد ندارد.

که این خود میتواند شما را از درگیر شدن ذهنی با اشخاص مثل رنگکار چوب ، نجار و غیره رها کند و محیطی بسیار زیبا و لاکچری را برای شما محیا نماید .

نقطه ضعف چوب پلاست

تنها نقطه ضعف آلاچیقهای چوب پلاست این است که در آنها نمیتوان به مدلهای دارای خمش رسید و بیشتر در سبکهای مدرن کاربرد دارند .

بطور مثال شما در چوب پلاست این نوع منهنی ها را نخواهید داشت .

 

آلاچیق ژاپنی

 

از مزایای آلاچیق چوب پلاست این است که به دلیل شباهت زیاد به چوب، حس گرم و صمیمی القا خواهد کرد.

به همین علت این المان گزینه مناسب برای رفع خستگی و رسیدن به آرامش است.

مخصوصا اگر از آلاچیق چوب پلاست در پشت بام یا حیاط استفاده کنید، بی‌شک مکانی مناسب برای دوری از شلوغی شهر و یک روز کاری پر استرس خواهد داشت.

ضمن این که می‌توان با نورپردازی یا استفاده از گیاهان سبز و زنده، فضایی متفاوتی در آلاچیق ایجاد نمایید یا با استفاده از گیاهان رونده طرحی خاص برای این المان ایجاد کرد.

پرگولای چوب پلاست

ساخت پرگولا های چوب پلاست هم دقیقآ از ساختار آلاچیق پی روی میکند با این تفاوت که در آلاچیق از سبک های مختلف استفاده میگردد اما در انواع پرگولا با هر نوع متریال از سبک مدرن استفاده میگردد .

 

پرگولا چوب پلاست

میتوان گفت که پرگولا بطور کلی یک سازه و یا پدیده مدرن میباشد.

وود پلاست لند جهت انجام پروژه های آلاچیق و پرگولا آماده خدمات به شما عزیزان میباشد .

از شما دعوت میشود جهت آشنایی با انواع آلاچیق و پرگولا با انواع متریال های گوناگون از سایت alachighco.ir دیدن فرمایید .

سازه اصلی آلاچیق و پرگولا

باید اشاره کنیم که سازه اصلی آلاچیق و پرگولا در بیشتر موارد با در نظر گرفتن محیط محل نصب از فلز ساخته میشود و روی آن با چوب ترمووود یا چوب پلاست و یا سایر متریالهای موجود کاور میگردد .