فلاور باکس

فلاورباکس یک کلمه انگلیسی به معنای جعبه گل می باشد که از آن برای حفظ و نگهداری گل و گیاه استفاده می شود.

فلارباکس ها با طراحی و سبک های متفاوت عرضه می گردد و می توان گفت از گذشته تا به امروز در این زمینه تحول بزرگی رخ داده است.

فلاورباکس ها با توجه به موقعیت مکانی و نوع گیاه یا درختی که در آن قرار می گیرد طراحی می گردد بنابراین فلاورباکس ها در سایز های مختلف وجود دارد ،که انواع گلدان های چوبی با تنوع بالا در طرح و نوع متریال های مختلف می باشد.

فلاورباکس ها دارای ویژگی و مزایای بسیاری است در فضاهای شهری از فلاورباکس به منظور کاهش سطح چمن کاری و صرفه جویی در هزینه نگهداری از چمن استفاده می شود .

فلاور باکس ها در انواع چوبی ، چوب پلاست ، سنگی ، سیمانی ، فلزی ، شیشه ای و انواع دیگری از متریال ساخته میشود.

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت امکان جابه جایی گلدان های چوبی (فلاورباکس) به دلیل سبک بودن آن ها می باشد.

فلاور باکس چوبی

 

فلاورباکس ترمووود1

فلاور باکس چوب پلاست

 

کفپوش طرح دار چوب پلاست

فلاورباکس سیمانی

 

سکو فلاور باکس سیمانی باغی

فلاور باکس نیمکت

 

فلاورباکس نبمکت

فلاور باکس فلزی

 

فلاور باکس فلزی

 

 

نیمکت فلاور باکس فلزی

 

فلاور باکس فلزی

 

فلاور باکس شیشه ای

 

 

فلاور باکس سنگی

 

فلاور باکس سنگی

 

در مقاله های قبلی در مورد انواع پارک ها صحبت نمودیم که در این مبحث نیز قصد داریم بوستان متحرک، بوستان نور و بوستان صدا را مورد بررسی قرار دهیم.

در بوستان متحرک با استفاده از طراحی های مختلف و زیبا به طور سریع می توان از مناظر و دکورهای بی نظیری بهره برد و با توجه به برخورداری از ویژگی قابلیت جابجایی (portable) امکان تغییر دکور و المان های بوستان از قبیل مبلمان پارکی، گلدان چوبی و درختچه ها وجود دارد. کف پارک نیز می توان به گونه ای ساخته شود که قابلیت جابجایی و تغییر داشته باشد. با این تغییر و جابجایی می توان جاذبه خاص و تنوع بسیار جالبی را برای بیننده به وجود آورد.

فلاورباکس و دیگر المان های قابل جابجایی

المان هایی که قابلیت جابجایی دارند شامل موارد زیر می شوند : مبلمان، گلدان چوبی (فلاورباکس)، آبنما، برخی وسایل دکوری مانند صخره و کف هایی که قابل تغییر می باشند و بسیاری از موارد دیگر شامل این فهرست می شوند. فلاورباکس های تولیدی توسط برند آرا به دلیل استفاده از چوب در ساخت آن ها از وزن نسبتا پایینی نسبت به فلاورباکس هایی که با متریال های دیگر ساخته می شود برخوردار است و همین امر علت اصلی محبوبیت این نوع گلدان ها شده است.

ملزومات مورد نیاز در این نوع از پارک ها نیز مشابه پارک های دیگر می باشد که شامل سرویس های بهداشتی، نمازخانه، مبلمان پارکی، دفتر نگهبانی و انتظامات، تشکیلات اداری، تاسیسات فضای سبز، انواع گلدان چوبی و پلاستیکی قابل جابجایی، سطل زباله، آبخوری، کافی شاپ و همچنین نیمکت می باشد.

پارک صدا و نور چیست؟

در این نوع از پارک ها از هر عاملی که منجر به ایجاد پژواک صدای طبیعت می شود استفاده می گردد. در این نوع از پارک ها از درخت صنوبر بیشتر استفاده می گردد زیرا این درخت با وزش باد ایجاد پژواک زیادی می نماید. ساخت برکه ها و آبنما ها و قرار دادن قورباغه و جیرجیرک برای ایجاد صدای طبیعت نیز یکی دیگر از راهکارهای ایجاد صدای خوشایند و دلنشین طبیعت می باشد. ساخت آبشارهای مصنوعی و آبنما و همچنین صدای آب در جویبارها و قرار دادن پرندگان آواز خوان در آن فضا و همچنین ایجاد صدای باران و باد مصنوعی در کنار صدای زیبای خش خش برگ ها از جمله اصواتی می باشند که می توان به صورت مصنوعی ایجاد نمود و محیطی مشابه فضایی کاملا طبیعی خلق نمود. ملزومات پارک صدا شامل مبلمان، چراغ های روشنایی، تابلوهای مختلف راهنما، دفتر نگهبانی، خدمات و انبار تاسیسات و آذوقه پرندگان، گلدان چوبی (فلاورباکس) و موارد بسیار دیگری می باشد.

پارک نور که در شب از زیبایی بی نظیری برخوردار است به گونه ای محوطه سازی می شود که با استفاده از نورپردازی و رقص نور، محوطه جذاب و دیدنی را به وجود می آورد. بسیاری از حباب های نور، آویزهای نوری و همچنین چراغ های نورانی و ال ای دی (LED) زیبا برای نورپردازی استفاده می گردد. استفاده از مبلمان نوری و ریزش نور از درختان کمک شایانی به زیبایی و جذابیت پارک می نماید. استفاده از گلدان چوبی و همچنین گلدان های نوری نیز موارد مزین کننده ی پارک می باشد. برای آبنما و آبشارها نیز می توان از نورپردازی استفاده نمود زیرا کاربرد نور در آب منجر به انعکاس نور می گردد و روشنایی را دو چندان می نماید. استفاده از نور در کف نیز از فعالیت های بسیار جذاب برای نورپردازی می باشد. استفاده از نورهای رنگی جذابیت و آرامش بسیاری به محیط می بخشد.

برند آرا تولید کننده ی انواع مبلمان و المان های شهری با استفاده از چوب طبیعی، فولاد و بتن زیباترین محصولات را خلق می نمایند. استفاده از چوب ترمو و برخی دیگر از چوب های طبیعی در ساخت المان های شهری زیبایی منحصر به فردی را به وجود خواهد آورد. برای اطلاع از محصولات این مجموعه با شرکت پارس آرای کوهستان بخش فروش مبلمان و محصولات چوبی 7-22631405-021 تماس حاصل بفرمایید و از تخفیفات و آفرهای بی نظیر و ویژه مجموعه بهره مند گردید.